Tesla

 

 

 

 

 

Digital News • Editor’s Choice

سریع‌ترین خودروی جهان مجهز به باتری لیتیوم-یونی معرفی شد

 

به گفته کارشناسان، این محصول نخستین خودرو جهان است که در کمتر از ۲ ثانیه می‌تواند این سرعت را ثبت کند.

 

«ایلان ماسک» بنیانگذار و مدیرعامل شرکت خودروسازی تِسلا از اتومبیل جدیدی رونمایی کرد که از آن به عنوان «سریع‌ترین خودروی ساخته شده در تاریخ» یاد می‌کنند.

این خودرو که Tesla Roadster نام دارد به گونه‌ای ساخته شده است که در کمتر از ۱٫۹ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند.
به گفته کارشناسان، این محصول نخستین خودرو جهان است که در کمتر از ۲ ثانیه می‌تواند این سرعت را ثبت کند.

 

مدل جدید اتومبیل‌های تسلا قادر است ظرف ۴٫۲ ثانیه سرعت خود را به ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت برساند و در ۸٫۹ ثانیه سرعت آن از ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت هم عبور کند.


آقای ماسک در این خصوص گفت: «این نخستین بار در جهان است که یک اتومبیل می‌تواند در کمتر از ۹ ثانیه با حداقل سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند

 

البته نکته مهم اینجاست که سریع‌ترین خودروی جهان با انرژی الکتریسیته حرکت می‌کند و برای آن باتری با توان ۲۰۰ کیلووات ساعت در نظر گرفته شده است.


خودروی Tesla Roadster با هر بار شارژ باتری‌های لیتیوم یونی می‌تواند معادل ۱۰۰۰ کیلومتر حرکت کند که این هم یک رکورد جدید محسوب می‌شود.

 

شرکت تسلا تصمیم دارد تولید انبوه این خودرو هوشمند و پرسرعت را از سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز کند و در حالی اعلام شده است Roadster  می‌تواند سرعت خود را به بیش از ۴۰۲ کیلومتر بر ساعت برساند، هنوز حداکثر سرعت آن اعلام نشده است.


قیمت پایه برای این خودرو ۲۰۰ هزار دلار در نظر گرفته شده است و شرکت تسلا به صورت همزمان نخستین کامیون برقی خود را هم معرفی کرده است.