iPhone 8

 

 

 

Digital News  Editor’s Choice

بحران در کمین آیفون ۸

 

مینگ چی کو به‌عنوان تحلیلگر موفق اپل پیش‌بینی کرده است که این کمپانی با لغو تولید عظیم آیفون‌های سال ۲۰۱۸ میلادی خود مواجه خواهد شد.
 
 کمپانی اپل به‌تازگی تصمیم گرفته است تا فناوری تاچ آی‌دی را به‌صورت کلی لغو کند.
اپل دراین‌باره اظهار داشته است که فناوری فیس آی‌دی به حدی پیشرفته است که بسیاری از تولیدکنندگان تلفن‌های همراه هوشمند اندرویدی به این زودی‌ها به آن دست نخواهند یافت و همین امر نیز برگ برنده اپل در رقابت تنگاتنگ خود با آنها خواهد بود.
 
اما به گفته بسیاری از متخصصان، این تصمیم اپل که به‌تازگی و در راستای ارائه فناوری تشخیص چهره تاچ آی‌دی گرفته‌شده است، ممکن است برای این کمپانی بسیار گران تمام شود.
 
استدلال‌های بسیار زیادی نیز از سوی این متخصصان در انتقاد به این تصمیم مطرح شده است که بسیاری از آنها نیز تا حد زیادی منطقی به نظر می‌رسند.
 
برای مثال هنوز مشخص نیست که نگاه کردن به تلفن همراه برای باز کردن آن و نداشتن انتخابی دیگر در این رابطه چندان منطقی به نظر می‌رسد یا خیر.
 
همچنین استفاده هم‌زمان از دو حسگر زیستی مانند تشخیص چهره و تشخیص اثر انگشت می‌تواند بهترین نتیجه امنیتی را در پی داشته باشد، اما اپل با لغو یکی از این فناوری‌ها موجب کاهش این پتانسیل امنیتی خواهد شد.
 
با این‌ وجود باید دید که این کمپانی در رابطه با تصمیم خود تا چه اندازه مصمم است و نیز پیامدهای آن تا چه حد بر روی این کمپانی تأثیر خواهد گذاشت.