facebook

 

 

 

 

 

Digital News • Editor’s Choice

چگونه فیس بوک قصد دارد تا از هوش مصنوعی برای کمک به جلوگیری از خودکشی استفاده نماید؟

 

 

بزرگترین شبکه اجتماعی در جهان روز دوشنبه گفت که فیس بوک نرم افزار تشخیص الگو خود را به کشورهای دیگر گسترش خواهد داد پس از آزمایش های موفقیت آمیز در ایالات متحده برای شناسایی کاربران با هدف خودکشی.

فیس بوک در ماه مارس تست نرم افزار را در ایالات متحده آغاز کرد، زمانی که شرکت شروع به اسکن کردن متن پست های فیس بوک و نظرات برای عباراتی که می تواند نشانه ای از یک اقدام انتحاری باشد.

فیس بوک جزئیات بسیاری از برنامه را افشا نکرده است، اما شرکت گفت نرم افزار آن را جستجو می کند تا عبارات خاصی را که می تواند سرنخ هایی مانند سوالات “آیا شما خوب است” و “آیا می توانم کمک کنم؟”

اگر نرم افزار یک خودکشی بالقوه را شناسایی کند، به تیمی از کارکنان فیس بوک که متخصص در مدیریت چنین گزارشاتی هستند متمرکز است. سیستم پیشنهاد منابع به کاربر یا دوستان شخص مانند خط تلفن کمک می کند. کارکنان فیس بوک گاهی اوقات از مقامات محلی برای مداخله استفاده میکنند

گای رزن، معاون رئیس فیس بوک برای مدیریت محصول، گفت که این شرکت در حال برنامه ریزی کردن نرم افزار خارج از ایالات متحده است، زیرا آزمایشات موفق بوده است. او گفت که طی ماه گذشته، اولین پاسخ دهندگان بیش از ۱۰۰ بار پس از بررسی نرم افزار فیس بوک قصد خودکشی را بررسی کردند.

فیس بوک اعلام کرد که تلاش می کند در هر ساعت کارکنان متخصص در دسترس را برای تماس با مقامات در زبان های محلی انجام دهد.

“سرعت واقعا مهم است. رزن گفت: ما باید به مردم در زمان واقعی کمک کنیم.

سال گذشته، زمانی که فیس بوک پخش ویدئو زنده را آغاز کرد، فیلم هایی از فعالیت های خشونت آمیز از جمله خودکشی و قتل، که تهدیدی برای تصویر شرکت بود، افزایش یافت. در ماه مه، فیس بوک اعلام کرد که ۳،۰۰۰ نفر دیگر برای نظارت بر فیلم ها و سایر مطالب استخدام می کند.

رزن کشورهایی را که فیس بوک این نرم افزار را در اختیار داشت، نام نمی گذارد، اما او گفت که در نهایت به دلیل حساسیت ها در سراسر جهان به جز در اتحادیه اروپا مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا او حاضر به بحث در مورد آن نشده است.

سایر شرکت های فن آوری همچنین تلاش می کنند تا از خودکشی جلوگیری کنند. موتور جستجوی گوگل (GOOGL، -۰٫۹۵٪) شماره تلفن را برای یک خط داغ انتحاری در پاسخ به برخی از جستجوها نشان می دهد.

فیس بوک (FB، -۱٫۲۴٪) در مورد ۲٫۱ میلیارد کاربر اطلاعاتی که از آن برای تبلیغات هدفمند استفاده می کند زیاد می داند، اما به طور کلی شرکت قبلا شناخته نشده است و به طور سیستماتیک مکالمات را برای الگوهای رفتار مضر اسکن می کند.

یک استثناء، تلاش های آن برای کشف مکالمات مشکوک بین کودکان و شکارچیان جنسی بزرگسالان است. گاهی اوقات فیس بوک با مقامات تماس می گیرد وقتی صفحه نمایش های اتوماتیک آن زبان نامناسب را انتخاب می کند.

رایان کالو، استاد حقوق دانشگاه واشنگتن که درباره تکنولوژی می نویسد، گفت که ممکن است شرکت های تکنولوژیک برای گفتگوهای اسکن در موقعیت های دیگر توجیه کنند.

کالو گفت: “هنگامی که درب را باز کردید، ممکن است تعجب کنید که انواع دیگر چیزهایی که ما دنبال آن می گردیم.

رزن تصمیم به گفتن اینکه آیا فیس بوک از نرم افزار تشخیص الگو در زمینه های دیگر مانند جرایم غیر جنسی استفاده می کند، لغو شده است.