Digital News  Editor’s Choice

 

شرکت مایکروسافت قصد دارد در هفته آینده، آفیس ۲۰۰۷ را بازنشسته کند.
طبق اعلام شرکت مایکروسافت، قرار است طی هفته آینده پشتیبانی این شرکت از آفیس ۲۰۰۷ قطع شود و بدون پشتیبانی مایکروسافت از آفیس ۲۰۰۷، کاربران، دیگر پشتیبانی فنی، به روزرسانی برای دریافت رفع نقص‌ها و رفع مشکلات امنیتی را دریافت نخواهند کرد. علاوه بر این، از تاریخ ۹ آبان، Outlook 2007 دیگر امکان وصل شدن به صندوق پستی Office 365 را نخواهد داشت و ارسال و دریافت ایمیل‌ها از این طریق امکان پذیر نخواهد بود.

شرکت مایکروسافت در این رابطه گفته است: آفیس ۲۰۰۷، مانند دیگر محصولات مایکروسافت دارای چرخه‌ ی پشتیبانی مشخصی می‌باشد که طی آن امکانات جدیدی ارائه می شود، مشکلات فنی برطرف و به مشکلات امنیتی رسیدگی می شود. این مدت پشتیبانی از زمان انتشار این بسته‌ نرم‌افزاری ۱۰ سال بوده است که با پایان عمر این محصول، به پایان زمان پشتیبانی از آن می‌رسیم.

غول نرم‌افزاری می‌گوید، مشتریانی که هنوز این نسخه از آفیس را استفاده می‌کنند به فکر ارتقا به آفیس ۲۰۱۶ یا هر نسخه از این مجموعه که به روزرسانی دریافت می‌کند، باشند. به عنوان مثال آفیس ۲۰۱۳، هنوز به روزرسانی دریافت می کند اما پیشنهاد مایکروسافت، به روزرسانی به نسخه ۲۰۱۶ این مجموعه نرم‌افزاری می‌باشد چرا که این نسخه، طولانی‌ترین زمان دریافت پشتیبانی را دارد.